ENTJ na home-office

21.01.2021

Doba je teď taková. Z domova pracujeme, učíme se, a dokonce se i bavíme. Tedy někteří. Asi záleží na tom, s kým a čím se máme možnost bavit. Dnes bych se ráda podělila o to, jaká zábava je být doma na home-office pro jednu takovou ENTJ - co ze svých preferencí jsem vypozorovala, že mi pomáhá, co až tak moc ne a co trénuju, nebo se o to alespoň snažím 😉

E - Extraverze

Jeden by řekl, že budu nadšená, že mám konečně doma pohromadě celou rodinu. Od rána do večera a od večera do rána. Svá pozitiva to má - když máte chuť něco nasdílet, většinou je někdo po ruce. Zajímavé to ale začíná být ve chvíli, kdy tu chuť dostanou všichni najednou, to je potom pěkný fičák! Boj o slovo většinou vyhrává ten s nejpronikavějším hlasem 😊 Na to, že by u nás nebylo živo, si nemůžeme stěžovat. Trénuju naslouchání. Když ale nastane situace, že se mnou doma nikdo není, občas se přistihnu, jak se podivím, že si nahlas komentuji, co dělám a divím se, že na to nikdo nereaguje.

N - Intuice

Se svou intuicí se dostávám do kontaktu například při plánování, co všechno by se doma ještě dalo předělat. Projevuje se to tak, že si v hlavě vytvořím skvělý projekt a než ho stihnu zrealizovat, nahradím ho něčím novým, lepším, jiným. Zase v hlavě, samozřejmě. Nuda nehrozí 😊 A může se to i dost hodit, když si živě malujete, jak to bude super, až bude lockdown za námi. To mi pomáhá se oprostit od pro mne ubíjející denní rutiny. Na druhou stranu, umět se radovat a všímat si maličkostí každý den se taky hodí, to mám bohužel s intuicí sklon přehlížet. Takže trénuju všímavost.

T - Myšlení

Tahle moje preference mi tak nějak velí neustále vymýšlet nějaká pravidla, jak můžeme v našem domácím společenství fungovat. Upřímně, okolí tuhle tendenci moc neoceňuje, obzvlášť pokud trvám na jejich dodržování. 😊Učím se dávat prostor, víc se napojit. Když se to povede, je to fajn.

J - Usuzování

Sklon plánovat a organizovat se může zdát jako velká výhoda a často to tak doopravdy je. Vnímám ale i limity. To se takhle ráno probudíte a už máte jakous takous představu o tom, jak by den měl vypadat. Jenže s takovou představou se třeba proberou i zbylí členové domácnosti a ouha - ona není stejná jako ta moje ☹ Vyladit to dává občas dost zabrat. Docela se hodí trénink mediace 😊

Tolik pár mých subjektivních preferenčních postřehů z pohledu ENTJ. Jak to máte vy? Pozorujete, jak se vám preference doma projevují? Kdy vám pomáhají a kdy stojí v cestě? Budu ráda, když se podělíte. A pokud váháte, co to ta preference je a chtěli byste zjistit víc, jsem tu pro vás :-)

Vaše Bára - ENTJ